OPRAVY , ÚDRŽBA a ŠKOLENÍ automatizační techniky +REVIZE
- BĚŽNÁ ÚDRŽBA měření a regulace CNC techniky
- ÚPRAVY automatizační techniky
- ŠKOLENÍ ELEKTROÚDRŽBY
- TELEFONICKÁ POMOC
- návrh OPTIMALIZACE SKLADU el.údržby CNC
- ŠKOLENÍ vyhl.50 §4 pro zaměstnance bez elektrotechnického vzdělání
–ÚPRAVY automatizační techniky
Návrhy a případně úprava změny stavu, který firmě vadí.
Např. bezpečnost, úspory energie a provozních kapalin nebo prostojů. Jsem z elektroúdržby TATRA zvyklý na preventivní řešení problémů (je to pro zákazníka výhodnější). Můžu realizovat prototyp s úpravou stavu, a zákazník si později realizuje sám (jeho údržba) na ostatních strojích (tj. vč. výrobní dokumentace).
Úpravy se budou týkat pouze HW , úpravu SW můžu pomoci zajistit jinou firmou.
↑ nahoru
– ŠKOLENÍ ELEKTROÚDRŽBY CNC techniky
Díky 35ti letům praxe a absolvovaných různých školení (viz. životopis) můžu nabídnout základy CNC techniky i pro běžné elektrikáře na údržbách .
↑ nahoru
– POMOC elektroúdržbě PO TELEFONU nebo pomoc s hledáním dodavatele ND
V pracovní dny (8-14hod) pomáhat řešit problémy se sháněním náhradních dílů (rychlost) a s diagnostikou vytypování poruchy a její příčiny. (bez dokumentace je to dost omezené)
Dnes jsem OSVČ (VPP) a tato služba je dostupná omezeně …
↑ nahoru
– NÁVRH optimalizace SKLADU CNC elektroúdržby
Díky 35ti letům praxe můžu nabídnout pomoc při vytypování minimálního počtu společných náhradních dílů (a těch, co se dají provizorně použít) . Tato činnost je časově náročná a vyžaduje spolupráci údržbářů .
↑ nahoru
– ŠKOLENÍ vyhl.50 §4 pro zaměstnance bez elektrotech.vzdělání
Bez tohoto školení by tito zaměstnanci neměli používat vařiče, rychlovarné konvice, kopírky a ani pracovat na PC …
Možná to vypadá absurdně, ale v případě úrazu el.proudem je vinný i zaměstnavatel !
VYHLÁŠKA 50/1978 Sb. Českého úřadu bezpečnosti práce a Českého báňského úřadu ze dne 19. května 1978 o odborné způsobilosti v elektrotechnice Změna: 98/1982
§ 4 Pracovníci poučení
(1) Pracovníci poučení jsou ti, kteří byli organizací v rozsahu své činnosti seznámeni s předpisy pro činnost na elektrických zařízeních, školeni v této činnosti, upozorněni na možné ohrožení elektrickými zařízeními a seznámeni s poskytováním první pomoci při úrazech elektrickým proudem.
(2) Organizace je povinna stanovit obsah seznámení a dobu školení s ohledem na charakter a rozsah činnosti, kterou mají pracovníci uvedení v odstavci 1 vykonávat, a zajistit ověřování znalostí těchto pracovníků ve lhůtách, které předem určí.
(3) Seznámení, školení, upozornění a ověření znalostí podle odstavců 1 a 2 provede pro obsluhu elektrických zařízení organizací pověřený pracovník s kvalifikací odpovídající charakteru činnosti, a půjde-li o práci na elektrických zařízeních, pracovník s některou z kvalifikací uvedených v § 5 až 9
pořídí o tom zápis, který podepíše spolu s pracovníky poučenými.
↑ nahoru